Make your own free website on Tripod.com

logo.gif (1423 bytes)


 

 

[Logga ut]

Kammarkörens 'hemliga' sidor

Här kommer aktuell info och annat smått och gott att ligga!

Bilder från Pildammarna!

Aktuellt schema

Recensioner!

Maila till körens egen mailinglista genom att klicka HÄR!

 

Malmö Kammarkörs adresslista våren 2002  

 

Finns även i PDF-format (som kan läsas med Acrobat Reader)

 

 

Dan-Olof Stenlund

Tunnbindaregatan 6, 216 19 Limhamn

040-16 16 05, fax 040-16 25 56

stenlund.dan.olof@telia.com

 

 

Kuno Skoog

Ljunitsvägen 11, 232 54 Åkarp

040-46 57 66, fax 040-46 16 90; arb+fax 040-46 16 90; 0708-26 16 90

kuno.skoog@adm-it.nu

 

 

Karin Ahlbertz

John Lundvallsgatan 58, 230 44 Bunkeflostrand

040-51 09 58; 0709-17 38 10

karin.ahlbertz@pub.malmo.se

 

Marianne Rönnbom

Trädgårdsvägen 17, 237 35 Bjärred

046-29 26 82; arb 046-35 79 64, fax 046-35 79 50

marianne.ronnbom@telia.com

 

Pernilla Bjurström

Ribersborgsvägen 14 B, 217 53 Malmö

040-26 21 59; 0703-90 27 64

pernillabjurström@hotmail.com

 

Kajsa Björklund

Helgeandsgatan 20 A, 223 54 Lund

046-15 79 40; 0707-13 90 47

kajsa_bjorklund@hotmail.com

 

Petra Åberg

Kastanjegatan 19 A: 28, 224 56 Lund

046-30 66 94; 0709-79 46 02

 

Lena Jennbert

Drottninggatan 122, 252 22 Helsingborg

042-14 50 12, 34 47 51; 0709-85 50 49

lena@jennbert.se

 

Elisabeth Eneroth

S:t Knuts Torg 1 A, 211 57 Malmö

040-611 09 98

 

 

 

 

 

 

Jenny Lavesson

Gärdevägen 11 H, 244 66 Furulund

046-73 51 41; 0736-22 71 77

 

Birgitta Roslund

Frejgatan 6, 281 38 Hässleholm

+fax 0451-146 04; arb 0451-840 25, 125 80, fax 0451-106 69; 0708-60 59 40

 

Karin Fagius

Revirvägen 4, 226 53 Lund

046-32 30 35; arb 046-35 67 11 (12)

 

Christina Ivarsson

Nicoloviusgatan 10 A, 217 57 Malmö

040-91 49 59; 0709-17 38 09

christina.ivarsson@malmo.se

 

Marie Gisselsson Solén

Otto Lindblads väg 17, 224 65 Lund

046-14 32 21; arb 046-17 17 05

marie.solén@home.se

 

Marie Cronqvist

Steglitsvägen 9 A, 227 32 Lund

046-12 30 81; arb 046-222 79 69

marie.cronqvist@telia.com

 

Sarah Löfqvist

Augustenborgsgatan 6 C, 214 47 Malmö

040-96 13 04; 073-971 99 96

 

Kerstin Skoog

Ljunitsvägen 11, 232 54 Åkarp

040-46 57 66; arb 040-32 54 50; 0709-18 60 49

kerstin.skoog@sydnet.net

 

Hanna Engström

Banérsgatan 6, 211 48 Malmö

040-611 29 59

engstromhanna@hotmail.com

 

Petra Hessung

John Ericssons väg 86 A, 217 72 Malmö

040-91 14 41; 0733-10 01 22

petrahessung01@yahoo.se

 

 

 

 

 

 

Birgitta Larson

Rudeboksvägen 708, 226 55 Lund

046-30 47 66

 

Margareta Jönsson

Ronnebygatan 7 A, 214 38 Malmö

040-611 74 31

 

Inger Munck af Rosenschöld

E Dahlbergsgatan 56, 254 40 Helsingborg

042-14 45 46; arb 042-10 53 15, fax 042-10 53 50; 0702-53 53 10

inger.munck@telia.com; arb inger.munck@stad.helsingborg.se

 

 

Tomas Jennbert

Drottninggatan 122, 252 22 Helsingborg

042-14 50 12, 34 47 51; arb 042-21 70 49; 0709-85 50 48

tomas@jennbert.se

 

Johan Johansson

Thulehemsvägen 99, 224 67 Lund

046-12 50 71; arb 046-36 76 85; 0702-75 11 33

johan.i.johansson@telia.com

 

Roland Eriksson

Humanistgatan 4 A, 214 56 Malmö

040-19 13 04

 

Krister Hedlund

Ellstorpsgatan 4 E, 212 17 Malmö

040-29 02 87

krister@hedlund.as

 

Jonas Lundblad

Kastanjegatan 19 A:11, 224 56 Lund

046-12 90 83; 070-284 80 34

 

Staffan Solén

Otto Lindblads väg 17, 224 65 Lund

046-14 32 21; arb+mobil 046-540 11 00

staffan.solen@home.se

 

 

Robert Hellgren

Spångatan 36 B, 211 53 Malmö

040-97 74 38; arb 046-18 35 57

hellgren.nilsson@ebox.tninet.se

 

 

 

 

Joakim Nilsson

Sofielundsvägen 23 E, 214 25 Malmö

040-92 57 67

 

Alexander Einarsson

Ryttaregatan 6 A, 212 43 Malmö

040-611 50 59; 0709-22 79 68

einarssonalexander@hotmail.com

 

Håkan Olsson

Plommonvägen 11, 223 55 Lund

046-13 95 72; arb 040-24 95 17, fax 040-97 22 88; 0708-34 95 17

olsson.hakan.a@telia.com

 

Torbjörn Hermansson

Stora tvärgatan 10, 223 53 Lund

046-13 83 79; arb 044-13 30 00 (vxl),044-13 32 17 (direkt)

torbjorn.hermansson@telia.com; arb torbjorn.hermansson@skane.se

 

Lars Lindahl

Nils Holgerssons väg 12, 274 56 Abbekås

0411-53 37 90; arb 040-16 72 32; 0705-17 03 11

lars.lindahl@sweco.se

 

Arkiv över en del gamla adresser:


  • Tony Sorensen            
    Stora Tomegatan 46, 223 51 Lund
    046-14 17 67
    tony.vesterager@telia.com

  • Gunnel Rask
    Marietorps allé 5 D, 217 75 MALMÖ
    040-26 30 40
  • Jon Sjödin
    Aspg. 1 B, 214 48 MALMÖ
    040 92 69 34
  • Per Fernesten            
    Dag Hammarsköldsv. 8 B, 224 64 Lund

    046-12 74 60
  • Lars Löfgren
    Krusbärsv. 4, 245 44 STAFFANSTORP
    046-25 22 09
    lars.lofgren@gamma.telenordia.se
  • Martin Eriksson            
    Sofiagatan 4, 214 45 Malmö
    040 – 820 44